دوشنبه, 20 آذر 1402

 

نمايندگي ۵۱۶۵۷۰ بيمه پارسيان آماده ارائه انواع خدمات بيمه اي با تخفيف ويژه بيمه ثالث و بدنه   

 
 خدمات آنلاين بيمه پارسيان :

استـعلام نـرخ بيمه عمـر و سـرمايه گذاري پارسيان
سفارش آنلاين بيمه نامه آتش سوزي منازل مسكوني 

سفارش آنلاين بيمه نامه آتش سوزي مجتمع هاي مسكوني بصورت يكجا
محاسبه قيمت بيمه شخص ثالث پارسيان
محاسبه قيمت بيمه
بدنه پارسيان

با توجه به دستور بيمه مركزي، از اين پس نسخه كاغذي بيمه شخص ثالث حذف شده و تنها نسخه الكترونيك آن براي بيمه‌گزار ارسال مي‌گردد. جهت كسب اطلاعات بيشتر كليك كنيد ...


 
 
کد اشتراک :
رمز عبور :

تماس با ما :

نمايندگي 516570 بيمه پارسيان

تهران-خيابان شريعتي-بالاتر از طالقاني-نبش خيابان نقدي-ساختمان 272-واحد 16

تلفن   :۶۶۷۳۳۶۳۷- ۶۶۷۳۲۴۰۲
فكس  : ۶۶۷۳۲۴۰۲ داخلي ۱۱۳

تلگرام    : 7799314-0938

واتس اپ: 7799314-0938

ايميل  :  info@parsian-bimeh.com , bimehparsian516570@gmail.com

 

 


 
 

    اخبار


در گفت‌وگوي مدير عامل بيمه پارسيان با فارس تشريح شد: بيمه خودروهاي صفر كيلومتر و استراتژي بيمه‌گران؛ قرارداد 3 ماهه قانوني نيست 05/05/1390

به گزارش خبرنگاراقتصادي باشگاه خبري فارس«توانا»، ارائه اجباري بيمه‌نامه شخص ثالث خودروهاي صفركيلومتر موضوعي است كه رسيدگي به آن از سال 1387 در دستور كار كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي قرار گرفت و پس از دو سال تحقيقات، اين كميسيون سرانجام اوايل بهمن ماه سال گذشته گزارش كاملي از اقدامات انجام ‎شده خود تهيه و در صحن علني مجلس به اطلاع نمايندگان مجلس رساند و در ادامه نيز به منظور صدور حكم به قوه قضائيه ارجاع داد.
درگزارش اين كميسيون به خودرو سازان توصيه شده از ارائه اجباري بيمه نامه شخص ثالث جلوگيري كنند تا در اين مسير علاوه بر حفظ حقوق مردم در انتخاب آزادانه بيمه شخص ثالث امكان ورود ساير شركت هاي بيمه نيز براي ارائه خدمات و به وجود آمدن يك رقابت سالم به وجود آيد .
با اين وجود همچنان شركت هاي خودرو ساز بيمه نامه‌ شخص ثالث مورد نظر خود را به مشتريان عرضه و تغييري درعملكرد خود انجام نداده‌اند كه در اين رابطه اتخاذ تصميمي كارآمد از جانب مسئولين امري مهم تلقي مي‌شود .
البته دراين خصوص شركت‌هاي بيمه عملكرد خود را خلاف قانون نمي‌دانند و دلايل متفاوتي را براي توجيه اقدامات خود بيان مي‌كنند. به همين دليل براي رفع ابهامات و دريافت توجيهات اين شركت‌ها، خبرگزاري فارس به سراغ يكي از مديران عامل اين شركت‌هاي بيمه رفته تا از زبان اين مسئول بيمه‌اي علت انعقاد قراردادهايي كه به نوعي انحصاري با شركت‌هاي خودرو ساز وضع مي‌شود را بررسي كند .

حسين كريم خان زند مدير عامل بيمه پارسيان در خصوص قرارداد اين شركت بيمه با شركت خودرو ساز ايران خودرو به تشريح ابعاد اجرايي اين موضوع پرداخت و اظهارداشت : اگر به تاريخ فعاليت ايران خودرو نگاهي اجمالي داشته باشيم مشاهده مي‌شود بيمه نامه‌هاي شخص ثالث اين خودرو ساز را از سال 1362 تا 1378 شركت بيمه البرز و تا سال 1383 توسط شركت بيمه آسيا صادر مي‌كرد.
به گفته وي، قدمت قراردادهاي بيمه شخص ثالث ايران خودرو با شركت‌هاي بيمه‌اي بيش از 30 سال است كه لازمه تغييردر آن ، تغيير در ساختارهاي دو طرف قرار داد است .
مدير عامل بيمه پارسيان با اشاره به اينكه اين شركت بيمه در سال 1383 با رصد كردن وضعيت ايران خودرو و نياز شديد اين خودرو ساز اقدام به انعقاد قرارداد با آن نموده است، گفت: در آن سال ايران خودرو با توليد حدود 700 هزار خودرو در مقايسه با سال‌هاي گذشته با فرآيندهاي سختي در بخش بيمه خودرو‌هاي خود و ساير موارد روبه رو شده بود به نحوي كه با مشاهده وضعيت شركت‌هاي بيمه فعال در بازار ادامه قرارداد خود را با بيمه پارسيان منعقد كرد .
وي در ادامه ضمن بيان اين مطلب كه از سال 83 تاكنون بيمه پارسيان با تسهيل در اين امر و اتخاذ تصميم‌هاي مفيد گام هاي مؤثري براي رفع نياز مشتريان اين خودرو ساز برداشته افزود: بيمه پارسيان به عنوان يك بيمه‌گر به هر فرد يا ارگاني كه به اين شركت مراجعه كند، خدمات ارائه مي‌دهد. البته در اين مسير هيچ گونه اجبار و يا تحميلي در خريد بيمه نامه هاي خود را براي مشتريان قرار نمي دهد .

*عدم انحصاري بودن قرارداد بيمه پارسيان و استقرار واحد پرداخت خسارت مستقل

كريم خان زند در ادامه اظهارداشت: غالباً اختلاف ناشي از برآورد هزينه نهايي خسارت با نظر كارشناسان بيمه موجب بروز نارضايتي در مشتريان شده است كه اين شركت بيمه براي رفع اين موضوع و افزايش رضايت مشتريان اقدام به همكاري با نمايندگي‌هاي مجاز شركت ايران خودرو نموده و قرارداد اين همكاري را كه 2سال پيش آغاز شده بود را مجدداً مورد تمديد قرار داده است.
وي معتقد است آشنايي‌هاي بيمه پارسيان با اصول بيمه گري و مديران فني قوي و استقرار ساختارهاي مناسب باعث انعقاد اين قرارداد شده و در ادامه افزود: اين شركت از سال‌ گذشته براي تسهيل در اين امراقدام به تأسيس واحد پرداخت خسارت مستقل خودرو نموده كه صرفاً به پرداخت خسارت خودرو مي پردازد به صورتي كه خسارت ساير رشته‌ها در واحدهاي ديگر شركت رسيدگي مي‌شود .
وي ادامه داد: در اين قرارداد زيان ديدگان حوادث رانندگي در صورت تمايل مي‌توانند با مراجعه به نمايندگي‌هاي مجاز شركت ايران خودرو، از خدمات اين نمايندگي‌ها بدون نياز به پرداخت هيچگونه هزينه اضافي نسبت به تعمير و بازسازي خودرو خود اقدام نمايند .
به گفته اين مقام مسئول در بيمه پارسيان رشته شخص ثالث تنها رشته‌اي است كه حق بيمه آن را هيئت دولت تعيين كرده وعملكرد شركت‌هاي بيمه دراين رشته بر اساس سودآوري قرار نگرفته بلكه جنبه اجتماعي آن بر جنبه اقتصادي آن ارجح است.
كريم خان زند خاطرنشان كرد: بيمه شخص ثالث از بدو شروع قانون شخص ثالث در سال 47 تاكنون هيچگاه به معناي واقعي و مانند ساير رشته ها سودآور نبوده است كه به همين علت عليرغم وجود 20 شركت بيمه بازرگاني، بيش از 95 درصد پرتفوي شخص ثالث در اختيار شش شركت بيمه است و شركت‌هاي ديگر به لحاظ ضريب خسارت و عدم سودآوري اين رشته از ورود به آن خودداري مي‌نمايند.
اين مقام مسئول در بيمه پارسيان با اشاره به صدور بيمه نامه شخص ثالث اين شركت بيمه براي محصولات ايران خودرو، گفت: از آنجا كه محصولات ايران خودرو در كل كشور توزيع مي‌شود وجود شركت بيمه‌اي كه توانائي پرداخت خسارت را در كل كشور را داشته باشد، از اهميت به سزايي برخوردار است كه اين مسئله براي مديران ايران خودرو نيز حائز اهميت است.

*تأثير سهامدارن خودرو ساز بر قرارداد‌هاي بيمه‌اي

به گزارش فارس، درگزارش نهايي كميسيون اصل 90 دررسيدگي به ارائه اجباري بيمه نامه شخص ثالث بيمه پارسيان به مشتريان ايران خودرو بحث سهامداران اين شركت بيمه مطرح و اعضاي كميسيون يكي از ادله خود در عرضه بيمه نامه هاي اين شركت بيمه را وجود سهامداران ايران خودرو بيان كرده‌اند چراكه يكي از سهامداران عمده شركت بيمه پارسيان براساس اين گزارش شركت گسترش سرمايه‌گذاري ايران‌خودرو وابسته به شركت ايران خودرو با 15.11درصد سهم است.
وي در اين خصوص دليل انعقاد قرار داد بيمه پارسيان با اين شركت خودرو ساز را سهامداران ندانست و افزود: اين شركت بيمه تاكنون به نحوي در صدور بيمه نامه‌ها و ايفاي تعهدات خود عمل كرده كه خودروساز راغب به انعقاد قرارداد با بيمه پارسيان شده است .
به گفته كريم خان زند انحصاري بودن قرار بيمه پارسيان با ايران خودرو به هيچ عنوان درست نيست چراكه ما تمام تلاش خود براي رفع نياز‌هاي مردم انجام مي‌دهيم حتي در اين راستا براي تسهيل در اجراي رأي پيشنهادي كميسيون اصل 90 مذاكراتي در خصوص ورود ساير شركت‌هاي بيمه به اين عرصه نيز انجام داده‌ايم كه البته در حال حاضر مرحله رايزني خود را طي مي‌كند .
مدير عامل بيمه پارسيان در رابطه با ورود ساير شركت‌هاي بيمه و بروز مشكلات احتمالي در ارائه خدمات بيمه‌اي به مردم، گفت: ورود ساير شركت‌هاي بيمه به اين موضوع مطلوب است اما لازمه تحقق اين امر تغيير ساختارهاي سيستمي شركت خودروساز و شركت بيمه است .
وي در ادامه تصريح كرد: اطلاعات و فعاليت بيمه گري در اين شركت خودرو ساز به صورت سيستمي انجام مي‌شود و براي محقق شدن اين امر بايد سيستم‌ها و برنامه‌ها مطابق با آن تهيه و اجرايي شود .
به گفته مديرعامل بيمه پارسيان، ايران خودرو براي آنكه فرآيند كار خود را تا حدودي تغيير دهد بايد در سراسر كشور اين تغييرات را اعمال كند تا بيمه‌نامه‌هاي مورد درخواست مشتريان در زمان مشخص و با سهولت به آنان ارائه شود .
وي در ادامه افزود: به جهت آنكه ما با يك سيستم مكانيزه روبه رو هستيم لزوماً اجراي پيشنهاد كميسيون اصل 90 ايجاد تغييرات است به نحوي كه اگر اين امر اتفاق نيفتد در فعاليت بيمه گري و ارائه خدمات اين شركت خودرو ساز با مشكلات زيادي همراه خواهد شد .
اين مقام مسئول بيمه پارسيان با اشاره به اينكه بيمه‌گر با ورود به اين موضوعات تا حدودي مشكلات را كاهش داده است، گفت: تمام بيمه‌نامه‌هاي شخص ثالث فقط در تهران صادر نمي‌شود بلكه اين شركت بيمه با ارسال مدارك به تمام استان‌ها بيمه نامه را توليد و دراختيار مشتريان قرارمي‌دهد به نحوي كه بدون ايجاد بسترهاي لازم براي ورود ساير شركت هاي بيمه اين امر به موفقيت دست پيدا نخواهد كرد .
به گفته مديرعامل بيمه پارسيان، به موجب قانون، دارنده خودرو اعم از متصرف يا مالك حق ندارد بدون بيمه شخص ثالث در خيابان‌ها و جاده ها تردد كند كه صرفاً با خريد بيمه نامه، عمده مشكلاتي كه در هنگام وقوع حوادث بروز مي كند برطرف خواهد شد.
وي ضمن بيان اين مطلب كه ورود ساير شركت‌هاي بيمه جهت ارائه خدمات بيمه‌اي به شركت ايران خودرو با توجه به فرآيند گسترده و مشتري مداري اين خودروساز در هنگام تحويل خودرو اهميت زيادي دارد، گفت: تا جايي كه بنده اطلاع دارم بحث پلاك گذاري خودرو‌ها و قوانين مسئوليت تحويل دهندگان خودرو فرآيند مختلفي را مي‌طلبد كه در صورت تبيين نشدن درست اين فرآيندها در آينده مشكلات زيادي براي مردم به وجود خواهد آمد .

*مشكلات مردم در بيمه نامه‌هاي كوتاه مدت وسودآوري شركت‌هاي بيمه

كريم خان زند تصريح كرد: ايران خودرو با برنامه ريزي و بررسي خدمات پرداخت خسارت شركت هاي بيمه، در حال اتخاذ تصميماتي است كه حق انتخاب براي مردم نيز براي خريد بيمه‌نامه‌ها در نظر گرفته شود .
به گزارش فارس، يكي ديگر از پيشنهادات كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي براي رفع تضييع حقوقي مردم در ارائه اجباري بيمه نامه شخص ثالث خودرو هاي صفر كيلومتراز جانب خودرو سازان؛ صدور بيمه نامه دو يا سه ماه براي خودروها است كه مدير عامل بيمه پارسيان اجراي اين نظر را خلاف قانون جديد بيمه شخص ثالث مورد تصويب هيأت وزيران دانست و اظهار داشت: در تبصره 1 ماده 15 قانون جديد بيمه شخص ثالث ارائه بيمه نامه كمتر از يك سال براي وسايل نقليه صفر كيلومتر و موتورسيكلت‌ها(اعم از صفر كيلومترو كاركرده) مجاز نمي‌باشد .
وي در ادامه با اشاره به اينكه بيمه پارسيان به هيچ عنوان بيمه نامه كوتاه مدت صادر نمي‌كند، افزود: البته در اين مسير برخي از شركت‌هاي بيمه در بخش موتورسيكلت بيمه‌نامه‌هاي كوتاه مدت صادر مي‌كنند، اما بيمه پارسيان چنين كاري انجام نخواهد داد.
اين مقام مسئول بيمه پارسيان معتقد است اكثريت مردم بعد از پايان اين مدت كوتاه بيمه نامه، به علت فراموشي و دلايل ديگر، اقدام به تمديد نامه بيمه‌نامه‌هاي خود نمي‌كنند و در صورت وقوع خسارت و به خصوص خسارت هاي منجر به جرح و فوت با مشكلات و زيان هاي غيرقابل جبراني مواجه مي شوند.
كريم خان زند اضافه كرد: صدور بيمه‌نامه‌هاي كوتاه مدت براي اكثريت بيمه‌گران سودآور است چراكه احتمال ضريب خسارت در آنها بسيار اندكي بوده و سودآوري مناسبي براي شركت هاي بيمه به وجود مي‌آورد .
وي با اشاره به اينكه شركت‌هاي بيمه نبايد در فروش بيمه‌نامه ملاك را فقط سودآوري قرار دهند، گفت: اثرات مخرب عدم تمديد بيمه نامه شخص ثالث بر كسي پوشيده نيست و اگر در اين مسير تغيير مالكيت نيز بدون اطلاع شركت بيمه انجام شود بر حجم مشكلات افزوده خواهد شد .
به گفته كريم خان زند، اين كه كدام شركت بيمه، بيمه نامه ايران خودرو را صادر مي‌كند اهميتي ندارد بلكه بايد ملاك رفع نياز سريع بيمه گذاران در كمترين زمان ممكن معيار قرار گيرد.
مديرعامل بيمه پارسيان در ارتباط با حفظ منافع جامعه كه جز اهداف و اولويت هاي اين شركت بيمه است، افزود: بيمه پارسيان تمام فعاليت هاي خود را منطبق با قوانين و تحت نظارت بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران انجام مي دهد. البته به دليل آنكه در بيمه شخص ثالث دولت حداقل‌ها را مشخص مي كند، هيچ كس اجازه صدور بيمه نامه خارج از اين چارچوب ها را ندارد چراكه تعزيرات حكومتي با آنها برخورد مي‌كند .
وي در ادامه به اجباري بودن صدور بيمه شخص ثالث براي شركت‌هاي بيمه براي متقاضيان دريافت بيمه نامه شخص ثالث اشاره كرد و گفت: براساس قانون اگر شركت بيمه‌اي در صدور بيمه نامه شخص ثالث كوتاهي كند، بايد در مقابل شوراي عالي بيمه و بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران پاسخگو باشد.

*بيمه نامه شخص ثالث در نهايت زيان آوراست

به گفته مدير عامل بيمه پارسيان يكي از اعتراضات شركت‌هاي بيمه در رابطه با قرار داد اين شركت با ايران خودرو، نبود بستر لازم براي فعاليت آنها است در حالي كه در طي سال‌هاي اخير، اغلب شركت‌هاي بيمه از ضرردهي خود در بخش بيمه شخص ثالث سخن مي‌گويند .
وي در ادامه گفت: اگر شركت‌هاي بيمه واقعاً علاقمند به صدور بيمه نامه شخص ثالث هستند چرا در بيشتر موارد از ضرردهي اين بيمه نامه شكايت مي‌كنند؛ اين امر با اظهارات فعلي آنها تناقضات آشكاري دارد .
مدير عامل اين شركت بيمه معتقد است بيمه پارسيان يك سال پس از شروع فعاليت خود در صنعت بيمه نسبت به تهيه و ايجاد ساختارهاي لازم جهت آغاز فعاليت گسترده خود اقدامات مؤثري را انجام داده است به نحوي كه بر خلاف اظهارات برخي از مديران عامل شركت‌هاي بيمه با ورود به صدور بيمه شخص ثالث در سطح وسيع تا كنون به موفقيت هاي بسياري دست پيدا كرده است.
كريم خان زند تصريح كرد: بيمه پارسيان به هيچ عنوان مانع ورود ساير شركت‌هاي بيمه در ارائه بيمه نامه‌هاي شخص ثالث شركت ايران خودرو نيست اما ادعاي اين شركت‌ها از سخن تا عمل مسير طولاني را طي مي‌كند چراكه لازمه اطمينان مشتريان براي خريد انواع بيمه‌نامه‌هاي شركت‌هاي بيمه ملزم بودن آنها براي اجراي تعهدات است.